2017 Yılında İstanbul'da Toplam Kaç Trafik Cezası Kesildi? | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

2017 Yılında İstanbul’da Toplam Kaç Trafik Cezası Kesildi?2017 Yılında İstanbul’da Toplam Kaç Trafik Cezası Kesildi?

Türkiye’nin en kalabalık ilinde sizce kaç sürücüye ceza kesilmiştir? 15 milyonda fazla nüfusu olan bir şehir düşünün araç sayısının 4 milyon civarında olduğunu düşünürsek..Gerçekten hesaplaması güç gibi gözüküyor bin mi?, on bin mi?, yüz bin mi? inanmayacaksınız 1 milyon 475 bin 308 sürücüye kurallara uymadığı için ceza kesildi.

Kaç TL ceza kesilmiştir bunu tahmin edebilir miyiz? maalesef bunda sıfır sayısı daha fazla ve karışık bir problem. Cevap kısadan verelim 346 milyon 927 bin lira ceza yazıldı. Bu miktar Türkiye’deki çoğu belde,ilçe hatta ilin bütçesinden bile fazla.

Trafik ekipleri İstanbul’da 24 saat görev yapmakta. Tek amaçları Huzurlu ve güvenli bir trafik akışı sağlamak fakat kurallara uymayan sürücülere de ceza kesilmekte.

Bu veriler ışığında 2017 yılında her gün 4 bin 42 sürücüye cezai işlem uygulandığını görüyoruz..

Sizce en çok ceza hangi sebepten kesilmiştir a) yanlış park b) hatalı sollama c) korsan taşımacılık d)cep telefonu ile konuşmak e) hiçbiri  doğru cevap E şıkkı hiçbiri. Doğru cevap Aşırı Hız145 bin 770 sürücüye cezai işlem uygulandı ve 39 milyon 277 bin 691 lira ceza kesildi.

ikinci sıradaki ise park yasağı 400 bin 166   cezai işlem uygulandı 38 milyon 15 bin 770 lira ceza kesildi.
Sonraki sıralamada da  korsan taşımacılık,tonaj sınırının aşılması,alkollü araç kullanmak,trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemelerine uymamak,seyir halinde cep telefonuyla konuşmak,şerit ihlali,emniyet kemeri kullanmamak,kırmızı ışık ihlali,motosiklette koruma başlığı, gözlüğü bulundurmamak ve kullanmamak,fazla yolcu taşımak,yetkisiz tepe lambası, çakar ve siren bulundurmak şeklinde sıralanmıştır…

 
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)