Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var? Mobil Hat SorgulamaAdınıza Kayıtlı Kaç Hat Var? Mobil Hat Sorgulama

Mobil hat sorgulama işlemi bir çok ihtiyacımızı karşılamaktadır. Adınıza kayıtlı kaç hat var öğrenerek bazı sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Yazımızda bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı bir çok hat kullanabilir veya hatlarını değiştirebilirler. Bilindiği gibi ülkemizde üç adet operatör vardır. İstediğiniz operatörden birden fazla hat çıkarabilirsiniz. Bu durum uzun zamanlar geçtiğinde üzerinizde kaç adet hat olduğunu unutmanıza neden olabilir. Günümüzde mobil cihazlar ile bilgisayardan internet kullanmak içinde çeşitli özel hatlar çıkarılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı kişilerin üzerinden birden fazla hat olabilmektedir.

Bunların yanı sıra ülkemizde dolandırıcılık konusunda da telefon hatlarımızdan dolayı sıkıntılar yaşayabiliriz. Bizim adıma başkası tarafından telefon hatları açılabilmektedir. Bu da adıma bir çok işlemin dolandırıcılar tarafından yapılması anlamına gelmektedir. Mobil hat sorgulama işlemini gerçekleştirerek haberinizde olmadan açılan hatları tespit edebilirsiniz. Ayrıca önceden açtırdığınız ve kapatmadığınız hatları da inceleyebilirsiniz.

Yapacağınız mobil hat sorgulama işleminden sonra eğer sizden izinsiz açılan hat varsa bunları kapattırabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Avea hatlarında oluşabilecek izinsiz hat açma durumlarında operatör ile görüşerek hattı hemen kapatabilirsiniz. Yapacağınız sorgulama sonucu istemediğiniz hatlardan kurtulabilirsiniz.

Adınıza kayıtlı kaç hat var öğrenmek için buraya tıklayınız(https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama). Açılan sayfa E-Devlet sistemidir. Buranda sorgulama yapmak için öncelikle E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden şifrenize sahip olabilirsiniz. Aldığınız şifre ile burada yapacağınız sorgulama sonrasında adınıza kayıtlı olan ve açık olan bütün hatları görebilirsiniz. Çıkan listede eğer kullanmadığınız veya dolandırıcılar tarafından açılan hatlar varsa operatör ile görüşerek hattınızı kapattırabilirsiniz. Listede hattın hangi operatörde olduğu da belirtilmektedir. Bu sayede hangi operatör ile iletişime geçmeniz gerektiği de sizlere bildirilmektedir.

ADINIZA KAYITLI KAÇ HAT VAR ÖGRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)