Araba Çekme cezası sorgulamaAraba Çekme cezası sorgulama

Araç sahipleri araçlarını yanlış bir şekilde park ettiklerinde trafik yetkilileri tarafından araçlar çekilebilmektedir. Özellikle işlek caddelerin yol kenarlarında park edilen araçlar bu duruma maruz kalmaktadır. Eğer sizin de aracınız çekilmişse araba çekme cezası sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Araba çekme cezası sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için buraya tıklayın. Daha sonrasında ise yapmanız gereken bazı bilgileri bu ekrana girmektedir. Açılan sayfada sizlerden istenilen bilgiler araç sahibinin isim ve soy ismi, vatandaşlık numarası ve doğum yılı. Sonrasında açılan sayfada gerekli bölüme girerek aracınızın otoparkta olup olmadığını ve ne kadar ceza ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinden araba çekme cezası sorgulama işlemi ödeyeceğiniz cezayı önceden öğrenmek için oldukça önemlidir. Bu sayede aracınızı otoparktan çıkarmak için ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Araba çekme cezası sorgulama işlemi ayrıca çalınan araçlar içinde önemlidir. Bilindiği gibi ülkemizde hırsızlık olayları görülebilmektedir. Aracınızı yerinde bulamadığınızda hırsızlıkta şüphelenebileceğiniz gibi aracınızın otoparka çekilme ihtimalini de düşünebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız sorgulama ile aracınızın otoparka çekilim çekilmediğini öğrenebilirsiniz. Eğer otoparkta ise herhangi bir hırsızlık oralından şüphelenmenize lüzum yoktur. Otoparkta olmadığı görüldüğünde sizler yine de en yakın trafik şube müdürlüğü ile irtibata geçerek kesin bilgi almanızda büyük fayda vardır. Bazı durumlarda otoparka çekilen araçların bilgileri sisteme geç girilmesi sistemde aracın otoparkta görülmemesine neden olabilir. Bu nedenle trafik şubesi ile görüşmenizde fayda vardır. Aracınız otoparka çekilmişse yapmanız gereken gerekli cezaları ödedikten sonra aracınızı otoparktan çıkarmaktadır. Ayrıca sorgulamalar sayesinde aracınızın hangi otoparkta olduğunu da öğrenebilirsiniz. Aracınızın bu tür sorunlarla karşılaşmaması için her zaman trafik kurallarına uyarak park etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)