Araç Muayenesi Gecikme Bedeli Hesaplama | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Araç Muayenesi Gecikme Bedeli HesaplamaAraç Muayenesi Gecikme Bedeli Hesaplama

Bilindiği gibi ülkemizde araçlarımızın belirli periyotlarda muayene ettirmemiz gerekmektedir. TÜVTÜRK tarafından yapılan muayeneler ile bir sonraki muayene tarihine kadar trafiğe araçlar çıkabilmektedir. Araçların muayene tarihlerinin geçmesi ile de ceza işlemleri uygulanmaktadır. Yazımızda araç muayenesi gecikme bedeli hesaplama ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Araçlarımızın trafikte daha güvenli bir şekilde seyir edebilmesi için muayeneler oldukça önemlidir. Muayene ile araçların trafikte sorun çıkarabilecek durumları tespit edilmektedir. Eğer böyle bir sorun ile karşılaşılırsa araçlar gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrardan muayene olmaları gerekmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı eğer son muayene geçerlilik tarihi geçirildiğinde ise ceza yani gecikme bedeli tahsil edilmektedir. Bu beden ilk muayene yapılacağı zaman tahsil edilir.

Araç muayenesi gecikme bedeli hesaplama işlemleri araç tipine göre değişiklik göstermektedir. Araçların çeşidine göre muayene ücreti alındığı için gecikme bedelleri de bu ücretler üzerinden belirlenmektedir. Bu nedenle muayene gecikme bedelleri internet üzerinden hesaplanabilmektedir.

Araç muayenesi gecikme bedeli hesaplama için buraya: tıklayınız

Açılan sayfa Tüvtürk resmi web sayfasıdır. Burada bazı bilgileri belirterek ne kadar gecikme cezası ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Gecikme cezası öğrenmek için öncelikle aracınızın cinsini belirlemelisiniz. Burada otomobil, motosiklet, traktör, minibüs, kamyon, otobüs, kamyonet, römork, yarı römork, çekici ve tanker seçenekleri bulunmaktadır. Aracınızın cinsini seçtikten sonra muayene için gideceğiniz tarihi belirmelisiniz. Son olarak da aracınızın son muayene geçerlilik tarihini belirledikten sonra sorgula butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu bilgiler sonrasında güncel ödeyeceğiniz muayene ücreti ve güncel olarak ödeyeceğiniz muayene gecikme zammı bilgilerinin yanı sıra toplamda ne kadar ödeme yapacağınız belirtilmektedir. Bu bilgilere göre ödemelerinizi gerçekleştirerek muayene için randevu alabilirsiniz. Randevu gününüz geldiğinde ödemelerinizi yaptıktan sonra muayene işlemleri başlatılarak aracınız kontrol edilecektir.

Araç muayenesi gecikme bedeli hesaplama için buraya: tıklayınız
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)