Askerlik Durum Belgesi SorgulamaAskerlik Durum Belgesi Sorgulama

Günümüzde askerlik durum belgesi sorgulama ihtiyacı çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sorgulama işlemi sonrasında askerlik durumunuzu belgeleyebilirsiniz. Yazımızın devamını inceleyerek izleyeceğiniz adımlar sonrasında belgeye sahip olabilirsiniz.

Askerlik durum belgesi bir çok kişi için ihtiyaç olmaktadır. Özellikle iş başvurularında çoğu firma erkek adayların askerliklerini tamamlamış olmalarını şart koşmaktadır. Bu nedenle askerlik durum belgesi gerekli olmaktadır. Askerlik durumu belgesi almak içinse askerlik şubelerine gidilmesi, orada sıra alınması ve beklenmesi oldukça zor olmaktadır. Genel olarak askerlik şubelerinde yoğunluk her zaman çoktur. Bu nedenle belgeyi almak için interneti kullanabilirsiniz.

İnternet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirdiğinizde gerekli olan bilgileri alabilmektesiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise hizmet listesini açarak Milli Savunma Bakanlığı hizmetlerine ulaşmalısınız. Burada karşınıza bir çok seçenek çıkmaktadır. İlk seçenek olan Askerlik Durum Belgesi Sorgulama bölüme giriş yapmalısınız. Burada gerekli sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa yoldan askerlik durum belgesi sorgulama yapmak için buraya :tıklayabilirsiniz

Bu sayfadan alacağınız belgeyi herhangi bir şekilde yetkili komutana imzalatmanız gerekmemektedir. Sayfadan aldığınız belgeyi yazdırabilirsiniz. Belgede kontrol için barkot sistemi kullanılmaktadır. Askerlik durumu belgenizi verdiğiniz kurum belgede bulunan barkot ile belgenin kontrolünü gerçekleştirebilmektedir. Yapılan kontroller ile askerlik şubesine gitmeye gerek kalmadan belgeye sahip olabilirsiniz.

E-devlet sistemi tarafından yararlanabileceğiniz bu sistemden sadece askerliğini tamamlamış olan kişiler yararlanabilmektedir. Askerlik yaşınız gelmediyse veya askerliğiniz tecilli ise askerlik durum belgesini alabilmek için askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda askerlik şubesinde gerekli başvuruları yaptıktan sonra yetkili kişiler sizlere belge vermektedir. Askerliğini yapmış kişiler ise internet üzerinden herhangi bir askerlik şubesine gitmelerine gerek kalmadan belgelerini alabilmektedir.

askerlik durum belgesi sorgulamak için: tıklayınız
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)