Aski Borç SorgulamaAski Borç Sorgulama

Aski Borç Sorgulama

Ankara su faturalarını Aski tarafından düzenlenmektedir. Su borcunuzu ödemek içinse Aski çalışanları su sayaçlarınızı cihazlara okutarak faturalarınızı sizlere bildirmektedir. Bu sayede her ay faturalarınızı alarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda çeşitli nedenlerden dolayı fatura sizlere ulaşmamış olabilir veya eskiye ait borçlarınız olabilir. Bu gibi durumlarda Aski borç sorgulama işlemini gerçekleştirerek üzerinizde ne kadar borç olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı ise yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Aski resmi web sitesi üzerinden borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi borç sorgulama işlemini yapmak için buraya tıklayınız. Açılan sayfada bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. Abone numaranız ve sayaç numarasını girdikten sonra doğrulama kodunu girerek sorgula butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu alanda ayrıca abone numarası ve adres kodu ile de sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Aski borç sorgulama işlemini resmi web sayfası haricinde farklı kanallar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir bankada hesabınız veya kredi kartınız varsa internet bankacılığı aracılığı ile borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için internet bankacılığından fatura ödeme bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bankalar genel olarak sadece abone numarasını istemektedir. İnternet bankacılığında abone numaranızı girerek borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ödenmemiş borcunuz varsa sizlere sunulacaktır. Ayrıca bu alanda borcunuzu hesabınızdan veya kredi kartınızdan da ödeme imkanından yararlanabilirsiniz.

E-devlet üzerinde de Asli fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için buraya tıklayınız.  Açılan sayfada  e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemleri sonrasında sorgulama otomatik olarak yapılacak ve eğer adınıza kayıtlı faturada borç görünüyorsa burada listelenecektir. Bu alanda sadece üzerinize kayıtlı faturaları görebilirsiniz.

Aski faturanızı Aski müdürlüklerinden, bankalardan, PTT şubelerinden ve diğer fatura tahsil firmalarından ödeyebilirsiniz. Sizlerde sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek ne kadar fatura borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz.
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)