Avea Fatura Sorgulama | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Avea Fatura SorgulamaAvea Fatura Sorgulama

Avea hattınızın fatura bilgilerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu işlem için Avea fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Fatura sorgulama ile son aya ait fatura tutarınızı ve detaylarının yanı sıra diğer aylara ait faturalarınızı da öğrenebilirsiniz.

Avea fatura sorgulama işlemini öncelikle Avea’nın kendi sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bu adrese girmelisiniz. Açılan sayfa Avea’nın bireysel işlemler sayfasıdır. Burada cep telefonu numaranızı başında sıfır olmadan yazın ve varsa şifrenizi yazın. Eğer önceden şifre belirlememişseniz cep telefonunuzdan *952# tuşlayıp arama tuşuna basarak tek kullanımlık şifrenize sahip olabilirsiniz. Bu işlemleri yaparak hattınızın hesabına girmiş olmaktasınız. Daha sonrasında ise fatura işlemlerinden son döneme ait faturaları ve geçmiş faturaları inceleyebilirsiniz. Son dönem ve geçmiş faturalarınızın detaylarına bakarak ücret dağılımlarını inceleyebilir, sms, arama, mms, mobil gibi harcamaların yapılış zamanlarına kadar inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Avea’nın kendi sisteminin yanı sıra e-devlet üzerinden de Avea fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Adınıza kayıtlı olan Avea faturalarını bu adresten sorgulayabilirsiniz. Burada yapacağınız sorguda herhangi bir bilgi girmenize gerek yoktur. Kendi e-devlet bilgileriniz ile giriş yaptığınızda otomatik olarak kendi adınıza kayıtlı olan bütün Avea hatlarını ve varsa borçlarını listelemektedir. Bu alandan yapacağınız sorgulamalarda sadece ödenmemiş faturalar görülmektedir. Geçmiş faturaları e-devlet göstermez. E-devlet üzerinden fatura ödeme işlemi de yapılmamaktadır.

Bu iki işlemin yanı sıra internet bankacılığı ile de Avea fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet bankacılığından fatura ödeme bölümünden abonelik bilgilerinizi girerek ödenmemiş bütün faturaları görebilir ve ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar aracılığı ile yapacağınız sorgulamalarda sadece ödenmemiş borçlar görülmektedir. Geçmişe ait borçlar görülmemektedir. Geçmişte ödediğiniz faturaları da incelemek isterseniz Avea’nın kendi sistemini kullanmanız gerekmektedir.

 
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)