Bağkur Borç SorgulamaBağkur Borç Sorgulama

Bağkur üzerinden sigortası yatan kişiler borçlarını ödemek için interneti kullanabilirler. İnternet üzerinden Bağkur borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve ödeme işlemlerini yapabilirler. Bu imkan hem standart ödemeler için hem de önceden borcu olup şuan ne kadar ödemesi gerektiğini öğrenmek isteyenler için oldukça yararlı olmaktadır. Sizlerde Bağkur borcunuzu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek borcunuzu sorgulayabilir ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama işlemi sonrasında ödeme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız SGK sitesinden ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda sorgulama yapabileceğiniz gibi ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. SGK üzerinden Bağkur sorgulama işlemini gerçekleştirmek için buraya tıklayınız. Açılan sayfada bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Öncelikle sorgu türü kalanını seçmeniz gerekmektedir. Bu alanda üç adet seçenek bulunmaktadır. Bunlar 4A iş veren ödemeleri, 4B sigortalı ödemeleri ve diğer ödemeler seçenekleridir. Bu bölümde seçimi yaptıktan sonra sorgu piti bölümünden seçiminizi yapmalısınız. Bu alanda bir çok seçenek bulunmaktadır. Sizlerde durumunuza göre seçiminizi gerçekleştirmelisiniz. Son olarak sivil numaranızı girip güvenlik kodunu girdikten sonra borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur bor sorgulama işlemini ayrıca E-Devlet üzerinden de gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız buraya tıklayınız. Açılan sayfa E-Devlet sisteminin web sayfasıdır. Bu üzerinden borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Eğer herhangi bir üyeliğiniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden E-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Şifre edindikten sonra sahip olduğunuz şifre ile sisteme giriş yapıp yukarıda sizlere verilen link üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üzerinizde Bağkur borcu bulunuyorsa sistem otomatik olarak listelemektedir. Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir seçeneği belirtmenize gerek kalmamaktadır. Sizlerde anlatılan sorgulama işlemlerini uygulayarak Bağkur borçlarınızı öğrenebilir ve ne kadar ödeme yapacağınızı inceleyebilirsiniz.

Bağkur Borç Sorgulamak İçin Tıklayın
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)