Bimer Başvurusu | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Bimer BaşvurusuBimer Başvurusu

Bimer yani başbakanlık iletişim merkezi vatandaşın bilgi alma hakkını kullanabildiği başbakanlık halkla ilişkiler birimidir. Vatandaşın devletle olan iletişimini kesintisiz ve hızlı sunmaya yönelik olarak oluşturulan bimer başvuru ve sorgulamaların hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sunar. Başvurular şikayete yönelik olabileceği gibi , bilgi almaya yönelik olarak ta gerçekleştirilebilmektedir. Bimer toplumu ilgilendiren her konu ile ilgili başvuruları ve şikayetleri alan bir birimdir.Ancak vereceği destek diğer kişilerin özgür yaşam alanlarına müdahale etmeyen yönde olmaktadır.Kişilik haklarının ihlali sanılan özel hayat bilgileri ,sağlık verileri , mesleki ve ekonomik bilgiler bimer üzerinden elde edilemez. Kişisel bilgi güvenliğini korumaya yönelik olarak çalışan Bimer aynı zamanda toplumsal önerileride dikkate almaktadır.

Bimer’e öneri , teşekkür , şikayet , bilgi edinme hakkı vb başvurularınızı çeşitli kanallar üzerinden iletebilmeniz mümkündür.

Bimer Telefon hattı olan 150 numaralı iletişim hattını cep telefonları üzerinden yada doğrudan sabit hat üzerinden tuşlayarak Bimer çağrı merkezi temsilcilerine ulaşarak başvurunuzu kısa sürede iletmeniz mümkündür.Eşbette ki tüm vatandaşlara açık olan bu iletişim hattı zaman zaman yoğun olabilir ve temsilciye başlanana kadar ki sürede biraz zaman geçirmeniz gerekebilir. Temsilciye bağlandığınızda TC kimlik numaranıza bağlı olarak açılacak başvuru formu sonuçlandığında iletişim numaranıza yada e-posta adresinize sonuç bilgileri iletilecektir.

Daha hızlı yoldan başvurunuzu iletmek istiyorsanız ise  internet ile başvuru işlemi sizlere yönelik bir tercih olacaktır. http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx linki üzerinden e-posta  adresinizi girerek başlayacağınız başvuru işleminde e-posta adresinize gönderilen linke tıklayarak başvurunun ilerleyen adımlarını tamamlayabilirsiniz.Gene TC kimlik bilginiz ile oluşturulacak form sonuçlandığı zaman iletişim e-posta yada telefon numaranıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır.Bimer’e internet üzerinde başvuru yapmak istiyorsanız e-devlet üzerindeki başvuru modülünü de kullanmanız mümkündür. https://www.turkiye.gov.tr/bimer-basvuru linkinde başvuru işlemlerinizi ek bilgiler girmeden doğrudan kimliğiniz üzerinden iletebilirsiniz.

Bimer’e başvurular aynı zamanda mektup yada faks  yolu ile de iletilebilmektedir. Başvuruyu iletebileceğini  faks numarası yada adres başbakanlık halkla ilişkiler bürolarının adres ve faks numaralarıdır. Gönderilecek başvuru formunda Tc kimlik bilgisi ve iletişim adres , telefon,e-posta bilgileri mutlaka bulunmalıdır.Aynı zamanda başvuru nedeni kısa ve net olarak belirtilmelidir.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)