Cep Telefonu IMEI Sorgulama | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Cep Telefonu IMEI SorgulamaCep Telefonu IMEI Sorgulama

Sahip olduğunuz cep telefonunuzun imei numarasını sorgulama ihtiyacı duyabilirsiniz. Cep telefonu imei sorgulama işlemini gerçekleştirerek cep telefonunuz hakkında kayıt bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Imei’nin anlamı Uluslar arası Mobil Cihaz Kodu anlamına gelmektedir. Her cep telefonu üretildiğinde bu kod cep telefonuna yüklenmektedir. Bu sayede cep telefonunun yasal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama sonrasında cep telefonun imalatının yasal olup olmadığını öğrenerek rahatlıkla cep telefonunuz kullanabilirsiniz.

Bilindiği gibi kaçak olarak gelen cep telefonlarında imei problemi ile kullanılmama durumları söz konusu olmaktadır. Özellikle telefonların son modellerinin çıktığı sürelerde farklı ülkelerde ülkemizden önce cep telefonunun çıktığı için ithal telefonlar getirilerek satılmaktadır. Bu gibi durumlarda imei numarası kayıt edilmemiş telefonlarda sorunlar ortaya çıkmaktadır. Cep telefonu imei sorgulama işlemini gerçekleştirerek imei işlemlerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde cep telefonları fiyatlarının da diğer ülkelere göre yüksek olması kişilerin yurtdışından telefon getirme ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken yurtdışından alınan telefonun ülkemizde pasaport ile kayıt edilmesidir. Bu işlem sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Bu tür cep telefonlarını almak içinse imei sorgulama işlemini yaptığınızda kayıt edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Bu ihtiyaçların yanı sıra kayıp çalıntı telefonlar konusunda da imei numarası bizlere oldukça büyük yardımcı olmaktadır. imei numarasını kontrol ettiğinizde bir telefonun kayıp veya çalıntı olduğunu anlayabilirsiniz.

Cep telefonu imei sorgulama işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. bu adrese girip yapmanız gereken imei numarasını ve güvenlik kodunu girmektir. Daha sonrasında ise karşınıza cep telefonu ile ilgili gerekli bilgiler çıkacaktır. Cep telefonunuzun imei bilgilerini öğrenmek için telefonunuzda *#06# tuşlamanız yeterlidir. Karşınıza cep telefonunuza ait olan imei numarası çıkacaktır. Çıkan bu numara ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu imei numarasını ögrenmek için; tıklayınız
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)