CEPTEN ARAÇ HASAR SORGULAMA | ARAÇ KAZA SORGULAMA | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

CEPTEN ARAÇ HASAR SORGULAMACEPTEN ARAÇ HASAR SORGULAMA

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin oluşturulmasındaki en büyük neden, kişilerin sigorta ve araçları ile ilgili bilgi almasını sağlamaktadır. Sadece kendi araçları için değil, alınmak istenen ya da sorgulaması yapılması gereken diğer araçlar ile ilgili bilgi alınabilmesini de mümkün kılınan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetleri sayesinde isteyen tüm vatandaşların bu tür konularda bilgi alması mümkündür. İnternet üzerinden bu şekilde sunulan hizmetler ücretsiz olmasına rağmen cep telefonları üzerinden bilgi alınmak istendiğinde, bu hizmetler için ücret alınmaktadır. Bu bakımdan kişilerin cepten araç hasar sorgulaması yapmak istediğinde işlem ücretini ödemesi gerekir.
Cepten Araç Hasar Sorgulama
Cep telefonu üzerinden araç hasar sorgulaması yapmak isteyenlerin 5664 numaralı SMS hattını kullanması gerekmektedir. Hasar bilgisi öğrenilmek istenen aracın plakası yazılarak bu numaraya gönderilmesi yeterli olmaktadır. Plakayı 16MBJ16 şeklinde yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde yazarak atacağınız mesajın ardından sistem tarafından araç ile ilgili kaza bilgileri gönderilmektedir. Aracın kaç kazaya karıştığı, hangi tarihlerde kaza yaptığı gibi detaylı bilgilerin gönderildiği bu SMS üzerinden arcın hasar durumu ile ilgili bilgi almanız oldukça kolaydır.
Araç Hasar Sorgulama Ücretlendirmesi
Bu tür işlemler için 4 TL bedel belirlenmiştir. Bu bakımdan yapacağınız her sorgulama için hattınızdan 4 TL ücret tahsil edilmektedir. Sorgulama yapacak olan kişilerin, bu ücretlendirmeyi unutmaması gerekmektedir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. MUHAMMED MANDIRALİ dedi ki:

    BİLGİ ALMAK İSTİYORUM