Dar Yollar Trafik CezasıDar Yollar Trafik Cezası

Sizlere bugün çok fazla karşı karşıya kalmayacağınız bir trafik cezası hakkında detaylarını anlatacağız. Özellikle hayatımızda arabaların artık bu kadar fazla yer edinmelerinden sonra trafik cezaları hayatımızın değişmez bir parçası oldu. Bu konuda birçok sürücünün ceza yemesinin nedenleri başında gelen kuralların çoğuna hakim olmaması . İşte sizlere bu konuda bilgiler vermeye çalışacağız ve bu tarz durumlarda ceza yememek için neler yapmanız gerektiği konusunda açıklama yapacağız.

Bu sizlere bahsedeceğimiz ceza türü aslında günlük hayatımızda karşımıza ender bir şekilde çıkacak olan ceza türü.  Günümüzde birçok yolumuz son yıllarda neredeyse artık çift yönlü çok şerit halinde sürücülere hizmet veriyor. İşte bunun olmadığı bir yolda aniden trafik cezası yememek için sizlere dar yollarda sürücülerin yapması gerekenleri anlatalım.

Dar yollarda araç sürdüğünüz bir zaman herhangi bir trafik levhası yoksa burada geçiş üstünlüğü her zaman motorlu taşıtlarda bulunur. Bunu genelde sürücü kursu sınavlarında zaten öğreniriz. Ama günlük hayatta böyle bir durum ile karşı karşıya kalmadığımız için bu ceza hemen unutulur gider.İşte bu konuyu hatırlatmak yarar gördük ve siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik. Dar bir yolda seyir eden bir motorsuz taşıtın her zaman motorlu taşıtlara yol vermesi gerekmektedir. Aksi durumda motorsuz taşıt sürücüsü ceza ile karşı karşıya kalacaktır. Ancak motorsuz taşıt değil de motorlu taşıt olduğu zamanlarda da araçlar arasında geçiş üstünlüğü bulunur . En üstün geçiş üstünlüğü bulunan aracın otomobil olduğunu bilmeniz bu konuda size yardımcı olacaktır. Minibüs , kamyonet  ,otobüs gibi araçlarda bu durumda otomobile yol vermek zorundadır . Yol vermediğiniz takdirde 88 TL trafik cezası ile karşı karşıya kalırsınız ve 20 ceza puanı yersiniz.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)