Emeklilik Maaşı SorgulamaEmeklilik Maaşı Sorgulama

Belirli bir süre çalışıp sigortalarını yatırılan veya yatıran kişiler emekli olabilmektedir. Emeklilik şartlarını taşıdıktan sonra gerekli müracaatları yaptıktan sonra emeklilik maaşlarını alabilirler. Emekliliğine az kalan kişiler ise emekli maaşlarının ne kadar olacağını merak etmektedir. Verilen hizmetler ile internet üzerinden emeklilik maaşı sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Yapılacak olan sorgulamalarda bazı bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde girilen bilgiler sonrasında emeklilik maaşı doğru bir şekilde hesaplanabilmektedir. Sizlerde emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki bilgileri inceleyerek gelecekte ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Emeklilik maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle hangi kategoride sigortanızın yattığını bilmeniz gerekmektedir. Üç sigorta kategorisinin maaş sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bunlar 4A, 4B, 4C SGK emekli maaşlarıdır.

4A emeklilik maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirmek için  tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada emeklilik maaşınızı öğrenmek için bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Bunlar vatandaşlık numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il ve doğum tarihidir. Bu bilgileri girdikten sonra açılan sayfada gerekli bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında yapılan hesaplama ile emekli olunduğunda ne kadar maaş alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

4B emeklilik maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirmek için tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada bazı bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler vatandaşlık numarası, kurumun hangisi olduğudur. Daha sonra güvenlik kodunu girdikten sonra emeklilik maaşı ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

4C emeklilik maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada emeklilik maaşınızı sorgulamak için bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan sorulara yanıtları vererek emeklilik maaşlarınızın ne kadar olacağınız öğrenebilirsiniz. Yukarıda anlatılan sorgulama işlemleri sayesinde internet üzerinden sizlerde emekli olduğunuzda ne kadar maaş alabileceğinizi önceden öğrenme imkanından yararlanabilirsiniz.
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)