Hgs ve Kgs ceza indirimi 2016 | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Hgs ve Kgs ceza indirimi 2016Hgs ve Kgs ceza indirimi 2016

Ücretli otoyollarda bilindiği gibi ücretler ödenmesi gerekmektedir. Ödenilen ücretleri Hgs ve Kgs istemleri ile tahsil edilmektedir. Ancak bazı sürücüler ücret ödemeden ücretli otoyollara girmektedir. Ücret ödemeden ücretli otoyolları kullananlar ise tespit edilebilmektedir. Tespit edilen bu sürücülere ise çeşitli oranlarda cezalar kesilmektedir. Kesilen cezaları ödemeyenlere ise ceza indirimi uygulaması yapılmaktadır. Hgs ve Kgs ceza indirimi 2016 yılında yürürlüğe girdi. Bu sayede cezaları ödemeyen kişiler oldukça büyük indirimlerden yararlanarak cezalarını ödeyebilmektedir.

Ücretli oto yolları kullanan ve ücreti ödemeden geçen sürücülere en uzak mesafenin on katı kadar ceza kesilmekteydi. Bu durumda sürücülere yüklü miktarlarda cezalar kesilmekteydi. Bu durum düzeltilerek aracın gittiği mesafenin on katı olarak cezalar kesilmeye başlandı. Kesilen cezalar yinede ücretlere göre oldukça yüksek tutarlar tutmaktadır. Sürücüler kesilen bu cezaları ödemek zorundadır. Ancak ceza sonrasında ödeme gerçekleştirmeyen sürücülerin cezalarına ek ödeme cezaları eklenmektedir. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken Hgs ve Kgs ceza indirimi 2016 yılında yararlanmaktır. Yapılan düzenlemeler ile kesilen cezaları ödemeyen kişilere af düzenlendi. Bu sayede indirimler ile oldukça düşük tutarlarda cezalarını kapatabilmektedirler.

Önceleri 2015 yılı cezaları kapsayın indirim şuan daha geniş bir tarih aralığını kapsamaktadır. Yapılan düzenlemeler ile 2014 yılında da kesilen cezalar içinde indirim uygulanmaktadır. İndirim oldukça yüksek tutulmaktadır. Ortalama olarak 400 liralık bir ceza indirim neticesinde 40TL’ye kadar düşmektedir. Yapılan bu düzenleme özellikle eski yıllardaki cezalarını ödemeyen sürücüler için oldukça faydalı olmaktadır. Sizlerinde eğer geçmiş yıllarda ödenmemiş cezalarınız varsa 2016 yılında uygulanan Hgs ve Kgs ceza indiriminden yararlanarak cezalarınızı düşük ücretler ile ödeyebilirsiniz. İndirim süreleri bittikten sonra cezalar yine eski kat sayılar hesaplanarak ödenmesi gerekmektedir.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)