İbb Trafik Yoğunluk Sorgulamaİbb Trafik Yoğunluk Sorgulama

İstanbul trafiği yüksek nüfusu nedeni ile çoğu zaman yoğun olmaktadır. İnsanlar gitmek istedikleri yerlere hızlı bir şekilde gidebilmek içinse alternatif yollar aramaktadır. Ayrıca bir yere gitmeden önce hangi yolun yoğun olduğunu öğrenmekte oldukça faydalı olmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan sistem ise bu ihtiyacı tam olarak karşılamaktadır. İBB trafik yoğunluk sorgulama işlemi sayesinde İstanbul’da hangi yolun yoğun olduğunu ve hangi yollarda trafiğin hızlı bir şekilde aktığını öğrenebilirsiniz.

İBB trafik yoğunluk sorgulama işlemini gerçekleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada yüklendikten sonra karşınıza İstanbul haritası çıkmaktadır. Bu haritada trafiğin genel durumunu izlemeniz mümkün. Sorunsuz bir şekilde çalışan sistem sayesinde İstanbul’da yaşayan milyonlarca insan hangi yolun yoğun olduğunu önceden bilmektedir. Bütün yollarda farklı renkler ile trafik yoğunluğu anlatılmaya çalışılmaktadır. Yeşil renkte olan yollarda trafiğin yoğun olmadığı ve hızlı bir şekilde seyir edebilme imkanının olduğu belirtilmektedir. Turuncu renkteki yolların ise akıcı bir trafiği olduğu belirtilmektedir. Kırmızı renkte olan yolun ise yoğun bir trafiğin hakim olduğu belirtilmektedir. Koyu kırmızı yollar ise trafiğin sıkışık olduğu belirtilmektedir. Eğer yol siyah renk ile gösterilmişse yolun kapalı olduğunu anlayabilirsiniz.

İBB trafik yoğunluk sorgulama işleminde sadece bu bilgiler verilmemektedir. İstenildiği zaman belirli noktalarda hizmet veren kameraları izleme imkanından da yararlanabilirsiniz. Seyahat planlama işlemlerinin yanı sıra seyahat planlama da yapabilirsiniz. Haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırarak sokaklardaki durumları da kontrol etme imkanı bulunmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda nerelerde otoparkın olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Bu işlemleri bilgisayarınızdan yapabileceğiniz gibi akıllı cep telefonlarından da gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cep telefonlarından gerçekleştirmek için telefonunuzun uygulama mağazasından İBB trafik yoğunluğu sorgulama uygulamasını yüklemeniz yeterlidir. Bu sayede dışarıda olsanız dahi trafik yoğunluğunu inceleyebilirsiniz

trafik durumunu ögrenmek için tıklayınız                  
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)