Iphone Garanti Sorgulama | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Iphone Garanti SorgulamaIphone Garanti Sorgulama

Iphone cep telefonlarınızı kullanırken bir yandan da garanti ihtiyacı doğabilir. Genel olarak telefonlar günümüzde uzun süreler kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda telefonların garantiye giderek onarılması gerekmektedir. Ülkemizde telefonlara verilen standart garanti süresi 2 yıl olarak belirlenmektedir. 2 yıl içerisinde oluşabilecek arızalar için garantiden yararlanabilirsiniz. Garanti hakkınızın dolup olmadığını ise Iphone garanti sorgulama işlemini gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.

Bilindiği gibi telefonlar içeriğinde bir çok parçadan oluşmaktadır. Kamera, mikrofon, ekran, kart girişleri, elektronik kablolar, batarya gibi bir çok parçanın birleşimi ile bizlere sunulmaktadır. Bu parçalarda oluşan sorunları garanti ile çözebilirsiniz. Iphone garanti sorgulama işleminden sonra garanti süreniz varsa yapmanız gereken garanti firmasına telefonunuzu sorununu söyleyerek vermektir. Telefonunuz bulunduğunuz ile göre çeşitli zamanlarda teslim edilmektedir. Çünkü Iphone yetkili servisleri her ilde alınabilir ancak tamir için başka bir ile gönderilebilmektedir. İncelemeler sonucunda garanti kapsamında olan bir arıza ise sizlerden ücret talep edilmeden telefonunuz tamir edilmektedir. Bazı durumlarda kullanıcı hatalı sorunlar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda gerekli ücretleri ödeyerek telefonunuzun tamir olmasını sağlayabilirsiniz.

Iphone garanti sorgulama işlemleri telefondaki yazılım sorunları içinde gerekli olabilmektedir. Telefondaki yazılım nedeni ile ortaya çıkan sorunların çözümlerini de garanti firmasında aramalısınız. Garanti sizin yaşadığınız sorunları ortadan kaldıracaktır

Bu tür sorunlarda telefonlarınızı garanti haricinde firmalara tamir için verdiğiniz telefonunuzun garantisi iptal olmaktadır. Bu nedenle her zaman yaşayabileceğiniz sorunlara garantiye vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Türkiye’de bulunan garanti firmalarından olan Genpa ve KVK üzerinden aldığınız telefonların garanti sürelerinin ne zaman dolacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Apple sisteminden de garanti sorgulama işlemi yapılabilir. Bu işlemleri yapmak için kullanacağınız sayfalar aşağıda verilmiştir.

Genpa Iphone garanti sorgulama için; tıklayınız 

KVK Iphone garanti sorgulama için; tıklayınız 

Apple Iphone garanti sorgulama için; tıklayınız 
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)