İski Borç Sorgulamaİski Borç Sorgulama

İski (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) faturalarını sorgulamak için interneti kullanabilirsiniz. İski borç sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Su faturaları bazı durumlarda evimize gelmeyebilir. Çeşitli nedenlerden dolayı faturanızı alamadıysanız borcunuzun ne kadar olduğunuz İski borç sorgulama işlemini gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız için internetin bağlı olduğu bilgisayar, cep telefonu veya tabletinizin olması yeterlidir. Üç şekilde İski fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

İski borcunuzu sorgulama için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise hizmet bölümünden İski Fatura Bilgi Sorgulama menüsünü kullanabilirsiniz. Bu alanda üzerinizde bulunan bütün borçları öğrenmeniz mümkündür.

Bir diğer yol ise İski’nin kendi web hizmetini kullanmaktır. İski E-Şube web adresini kullanarak su borcunuzu öğrenmeniz mümkün.  İski bu işlemin gerçekleştirilmesi için üyelik sistemini kullanmaktadır. Bunun için buraya tıklayarak (https://esube.iski.gov.tr/uyelikSec.aspx) öncelikle üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Üyelik işlemlerinden sonra giriş işlemi için vatandaşlık numaranız ve daha önceden belirlediğiniz şifrenizi kullanmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise su faturanızın borçlarını sorgulama imkanını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemlerin yanı sıra İski borç sorgulama işlemi için ayrıca bankaları kullanabilirsiniz. Hesabınızın olduğu bir bankanın internet şubesini giriş yaparak fatura borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bankanız İski faturalarının ödenme hizmetini veriyorsa internet bankacılığından fatura ödeme bölümünden gerekli abonelik bilgilerinizi girdiğinizde ödenmemiş borçlar ve son ödeme tarihleri sizlere bildirilecektir. Bu bilgiler ile su faturalarınız hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bankanız aracılığı ile vadesiz mevduat hesabınızdan veya kredi kartınızdan İski faturanızı ödeme imkanı da bulunmaktadır. Bu sayede faturanızı internet üzerinden hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

İSKİ BORCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET İSKİ BORCU ÖGRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)