İstanbul Oto Pazarları Ve Ücretleriİstanbul Oto Pazarları Ve Ücretleri

İkinci el araçlarını satmak için insanları bir çok kanal üzerinden müşterilerine ulaşmaktadır. Her ne kadar günümüzde internet üzerinden ikinci el araç ilanları oldukça fazla olsa da oto pazarlarına ilgi hiç azalmıyor. Oto pazarlarında araçları direk olarak müşteriler inceleyebildikleri için bir yönden de oldukça yararlı olmaktadır. Böylelikle oto pazarlarında insanlar araçlarını satabilmektedir. İstanbul oto pazarları ve ücretleri konusunda gerekli bilgileri incelemek içinse yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İstanbul’da bir çok oto pazarı bulunmaktadır. Bu oto pazarlarının başında İstanbul Kadıköy ve Salıpazarı Açık Oto Pazarı bulunmaktadır. 2007 yılından beri oto satışları için hizmet veren mekan oldukça fazla ilgi görmektedir. Alanın kontrolü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan İspark tarafından sağlanmaktadır. Alanda araç satıcılarının ve alıcılarının rahat bir şekilde işlerini yürütebilmeleri için sosyal alanlarda bulunmaktadır. Dinlenme alanlarının yanı sıra büfeler bulunmaktadır. Bu alanlarda kişiler ile sohbet edebileceğiniz gibi çeşitli ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. 40 bin metre kareye kurulu olan alanda aracınızı sergilemek için ödemeniz gereken tutar 10TL’dir.

Bir diğer oto pazarı ise İstanbul Kartal Oto Pazarı’dır. Bu pazarda genel olarak ticari araçlar satılmaktadır. Zaman içerisinde oturan yapısı ile ticari araç almak isteyenler Kartal Oto Pazarını tercih etmektedir. Ancak genel olarak eski model araçlar bulunmaktadır. Kartal Oto Pazarı’nda aracınızı sergilemek için ödemeniz gereken ücret ise 20TL’dir.

İstanbul oto pazarları ve ücretleri yazımıza yer vereceğimiz son  oto pazarı ise E5 Rami Oto Pazarı’dır. Bu oto pazarında genel olarak galericiler bulunmaktadır. Diğer pazarlardan kendini ayıran özelliği ise taksit ile araç satışının yapılabilmesidir. Küçük bir yer olmasına rağmen oldukça yoğundur ve haftanın her günü açıktır. Aracınızı sergilemek için ödemeniz gereken ücret ise 40TL’dir.

İstanbul’da yer alan diğer oto pazarları ise E5 Çobançeşme Oto Pazarı, İstanbul Altunizade (Papyon) Oto Pazarı, Bağcılar Oto Center, Sefaköy Nursu İkinci El Oto Pazarı Ümraniye Açık Oto Pazarı’dır.
Etiketler: ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)