NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ CEZA SORGULAMANÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ CEZA SORGULAMA

Nüfus bilgilerinin düzenli ve gerçeği yansıtır biçimde hazırlanabilmesi için vatandaşlarında üzerinde düşen sorumluluklar vardır. Bunların başında nüfus bilgilerini bildirmek gelir, nüfus bilgilerini zamanında ya da gerçeğe uygun bildirmeyenler idari para cezasına çarptırılırlar.

Doğum bilgileri, mesken değiştirme bilgileri ve gerçeğe aykırı bilgilendirme tespit edildiğinde, ilgili kişilere uygulanan Nüfus müdürlüğü cezalar bulunulan bölgenin defterdarlık muhasebe müdürlüğü ya da mal müdürlüğüne ödenir. Eğer hakkınızda bu yönde bir cezalandırma olduğunu düşünüyorsanız ceza bedelini öğrenmek için internet üzerinden Nüfus Müdürlüğü ceza sorgulama işlemi ile bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz link üzerinden konforlu ve hızlı biçimde sorgulama yaparak bu yöndeki tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linki tıklamanız ve açılacak sayfada sizden istenilen bilgileri belirtilen boşluklara doldurmanız ve sorgula tuşuna basmanız yeterlidir.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ CEZA SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Levent dedi ki:

    Merhabalar bn kimliğimi kaybetmstim para cezası vardı heralde cezalar iptalmi oldu bilgi

  2. ahmet atmaca dedi ki:

    merhaba ben nüfus cüzdanımı işyerinde çaldırdım, bununla ilgili polise tutanak tutturdum daha sonra kimliğimi çıkartmak için esenler nüfus müdürlüğüne gittim tutanağı gösterdiğim halde oradaki memurun bana kimlik kaybı formatlı kağıdı farkında olmadan imzaladım.Aradan 7 ay geçtikten sonra e devlette işlem yaparken nüfusa borcum olduğunu gördüm tekrar esenler nüfus müdürlüğüne bu yanlışlığın düzeltilmesi için başvurduğumda bana sadece mahkemeye verebileceğimi mahkeme harici yanlışlık düzelmeyeceğini söylediler.Bu konuda elindeki tutanakla neler yapabilirim yardımcı ololabilirmisiniz?