PLAKADAN CEZA SORGULAMAPLAKADAN CEZA SORGULAMA

Plakadan ceza sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilmekte olup, asıl amacı gerek sürücülerin gerekse bu tür kurumlarda hizmet veren personelin üzerindeki iş yükünü hafifletmeye yönelik uygulamalardır. Bu tür sorgulama işlemleri için sürücünün TC kimlik numarasını, aracın plaka numarasını ve plaka tescil tarihini bilmesi gerekmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken olay aracın ile tescil edildiği değil, son tescil tarihi bilgisinin isteniliyor olmasıdır.

Plakadan trafik cezası sorgulama işlemi için aşağıda vereceğimiz link üzerinden sayfaya giriş yapılabilmektedir. Linke tıklandığında açılacak sayfa üzerinde belirtilen boşluklara TC kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası, ilgili aracın plaka nosu ve tescil tarihinin kodlanmasının ardından sorgula tuşuna basmak sureti ile plakadan ceza sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu tür sorgulamalar artık cep telefonu üzerinden de yapılabilmektedir.

PLAKADAN CEZA SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 262 yorum yapıldı:

 1. Şahin karaburç dedi ki:

  46BL585 nolu plaka haciz veya trafik cezası herhangi bir borcu varmı

 2. Ömer Baycan dedi ki:

  34au1815 bu araç üzerinden bana ceza gelmiş .Bugune kadar aracın olmadı ehliyetimide kimseye vermedim..Ceza 2011 de gelmiş.mümkünse bu aracın o tarihte kime ait olduğunu bulabilir misiniz

 3. ugur dedi ki:

  08dh116 plakalı araca ait ne kadar borc var taksitlendirme nasıl olur

  1. Aydın dedi ki:

   merhaba Uğur bey linke tıklayarak öğrenebilirsiniz…

 4. Tuğrul metin dedi ki:

  Trafik cezası sorgulama 38 sa 017 cezası varmı

  1. Aydın dedi ki:

   Merhaba Tuğrul bey link tıklayarak öğrenebilirsiniz..