POLİSTEN KAÇMA CEZASIPOLİSTEN KAÇMA CEZASI

Polisten kaçma cezası,  olayın türüne göre değişim göstermektedir. Eğer ki sürücü bir kazaya karışmış can ve mal kaybına ya da yaralanmaya sebep olmuş ise ve çevredeki polisten kaçmaya çalışıyor ise ilgili polis plakasına ceza yazacak ve ödeyeceği ceza olayın dumuruna göre 316 TL ya da 542 TL olacaktır.

Bu tür olaylarda can güvenliğini sekteye uğratmak ve polise muhalefet etmek suçunun ikisinin bir arada işlenmiş yada işlenmemiş olması dikkate alınmaktadır. Diğer taraftan karayollarında seyrederken trafik polisinin çevirmesinden kaçan alkollü sürücü ya da evraklarında eksik olan sürücüye 80TL idari para cezası kesilmektedir.

Ancak büyük bir ihtimal sürücünün devam ettiği yol üzerinde bulunan radar uygulamasına katılacak olan sürücü, polise uymama cezasının yanında başka bir takım cezalar ile karşı karşıya kalma durumu yaşayacaktır.
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. levent turan dedi ki:

    trafik uygulasında jandarma durdurdu araçta 3 kişiydik kimlıklerimizi istediler verdikaraç içinde bekli yorduk arka koltokta oturan arkadaş tlf geldi araçta inip arka tarafta konuş maya başladı jandarma alkol kontrolü yapacağını söyledi arka arkaya 3 defa üflettio sırada aka tarafta bağırışmalar başladı kontrol yapan memur konrolu bırakıp arkaya koşmaya başladı araçtan inip baktığımda jaantarmalar aarkadaşı yere yatırmışlar arbed yaşanıyordu panik halinde araca binip oaradan uzaklaştım akadaşları karakola götürmüşler yakalşık45 dk sonra gelmesem onları salmıyaklarını söyleyip gelmemi söylediler bende gitim korkuğum için kaçtığımı söyleyip ifademi verdim mermur alkol kontrolünde kaçtığımı söyleyi ehlıyetıme 2 yıl el koydu ben alkol konrolü yapmalarını istedim yapmadılar hastaneye gönderim dedim yapacak bi şey olmağını söyleyip beni göndederdiler ben şimdi nasıl bir yol izleyecğim ehliyetimi nasıl geri alabilirim