RUHSATA LPG İŞLETMEME CEZASIRUHSATA LPG İŞLETMEME CEZASI

Ruhsata LPG işletmeme cezası, karayolları trafik kanunları içinde yer alan ve gerek sürücü ve aracın gerekse diğer araç ve insanların güvenliğine hizmet amacı ile uygulamaya koyulmuş olup, araçların belli bir disipline sahip olmaları hedeflenmektedir.

Karayolları ve trafik kanununun 32. Maddesinde bu konu şu şekilde açıklanmaktadır; araç üzerinde yapılan teknik değişiklik 30 gün içinde tescili yapan kuruluşa bildirilmek zorundadır.

Bu kurala uymayan araç sahiplerine 80 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca araç sürücüsü 10 ceza puanı almakta ve bu puan sürücü belgesinden düşülmektedir.

Ruhsata LPG işletmeme cezası olan araç sahipleri isimlerine kesilen cezayı peşin ödemeleri durumunda 4/3 ünü yani 60 TL’sini ödeyeceklerdir.
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. bilal dedi ki:

    iyi günler .ben moskovadan yeni çıkan yasaya istinaden 2 yıl türkiyede kullanmak için araç getireceğim ..araç rusya yani yabancı plakalı araç ..bu aracıma l p g kiti taktırmak istiyorum ..araç yabancı plakalı olduğu için trafikten nasıl l p g kullanabilir belgesi ve ya geçici izin alınıyormu yada nasıl resmiyet kazandırabilirim bu işlemlere
    bilgilendirirseniz teşekkür ederim