Sms İle Hasar Kaydı (Tramer) Sorgulama | CEZA SORGULAMA | TRAFİK CEZA SORGULAMA

Sms İle Hasar Kaydı (Tramer) SorgulamaSms İle Hasar Kaydı (Tramer) Sorgulama

Sigorta Bilgi Merkezi araçların hasar kayıtlarını sms yolu ile öğrenme hizmetini vererek bir aracın hasar kaydının öğrenilmesini sağlamaktadır. Sms ile hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirerek sizlerde bir aracın hasar kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bu durum özellikle ikinci el araç alım satım işlemlerinde oldukça yararlı olmaktadır. Alınacak olan aracın kayıtlarda ne kadar hasar kaydının olduğunun bilinmesi aracık hangi parçalarında işlem yapıldığının da öğrenilmesini sağlamaktadır. Ayrıca mağdur bilgileri ve trafik poliçesinin olup olmadığı da sorgulamada öğrenilebilmektedir. Sorgulama işlemleri Turkcell, Avea ve Vodafone hatlarından gerçekleştirilebilmektedir.

Sms ile hasar kaydı sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için bazı bilgileri cep telefonunuzdan yazıp aza bilgilerini sorgulatmak içinse mesajınızın başına KAZA yazıp vatandaşlık numarasını, plaka veya TRAMER ihbar numarasını 5664′e göndermeniz  yeterlidir. Bu bilgileri yazıp gönderdiğinizde gerekli bilgiler cep telefonunuza gelecektir.kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesaj gönderildikten sonra sizlere araç ile ilgili gerekli bilgiler yine kısa mesaj olarak gelmektedir.

Bir aracın hasar geçmişini sorgulamak için aracın plakasını veya şasi numarasını yazıp 5664’e göndererek aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz. Aracın plakasının değişip değişmediği önemli değildir. Eski plaka ile sorgulama yapılsa dahi gerekli bilgiler sizlere iletilmektedir.  Mesajı gönderdikten sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı veri tabanından sizlere muayene bilgileri ve son iki kilometre bilgileri de iletilmektedir. Son iki kilometre bilgilerinin iletilebilmesi için aracın bakanlığa kayıtlı olması gerekmektedir.

Kaza bilgilerini sorgulatmak içinse mesajınızın başına KAZA yazıp vatandaşlık numarasını, plaka veya TRAMER ihbar numarasını girmeniz gereklidir.5664‘e Bu bilgileri yazıp gönderdiğinizde gerekli bilgiler cep telefonunuza gelecektir.

Sms ile hasar kaydı sorgulama işlemlerini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde hizmet veren üç operatör ile gerçekleştireceğiniz sorgulamalar belirli ücretler dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Hasar kaydı bilgilerini sorgulamak için ödemeniz gereken tutar 4TL olarak belirlenmektedir. Faturaları hatlar için bu ücret faturaya yansıtılmaktadır. Faturasız hatlarda ise bakiyeden düşülerek ücret tahsil edilmektedir.
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)