SÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLARDA AYNI SINIF SÜRÜCÜ BELGESİNİN BULUNMAMASI YA DA BELGELERİNİN GERİ ALINMAMIŞ OLMASI ŞARTISÜRÜCÜ BELGESİ ALACAKLARDA AYNI SINIF SÜRÜCÜ BELGESİNİN BULUNMAMASI YA DA BELGELERİNİN GERİ ALINMAMIŞ OLMASI ŞARTI

 Sürücü belgesi alacaklarda aynı sınıf sürücü belgesinin bulunmaması ya da belgelerinin geri alınmamış olması şartı, sürücü adayına önceden aynı sınıf sürücü belgesi verilmemiş olması gerektiğini ifade etmektedir. Örneğin B sınıfı sürücü belgesi olan bir kişi aynı sınıf sürücü belgesi alamaz.

Ancak farklı bir sınıf sürücü belgesi talebi ile müracaatta bulunabilir. Ayrıca sürücü belgesi var olan, ancak işlediği bir trafik suçundan dolayı sürücü belgesine geçici ya da kalıcı olarak el konulan kişilerde sürücü belgesi için yeniden müracaatta bulunamaz.

Sürücü belgesi alacaklarda aynı sınıf sürücü belgesinin bulunmaması ya da belgelerinin geri alınmamış olması şartı, içeriğinde geçici olarak sürücü belgesine el konulan kişinin belirlenen süreyi doldurmuş olması gerekmektedir. Geçici olarak sürücü belgesine el konulan kişi bu sürenin bitimi ile tekrardan sürücü belgesi talebi ile başvuru yapabilir.
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)