T.C. Kimlik No Sorgulama ve DoğrulamaT.C. Kimlik No Sorgulama ve Doğrulama

T.C. kimlik numaranız bizlere bir çok yerde lazım olmaktadır. Eğer vatandaşlık numaramızı bilmiyorsak T.C. kimlik no sorgulama ve doğrulama işlemini gerçekleştirerek vatandaşlık numaramızı öğrenebiliriz.

Vatandaşlık numarası günümüzde oldukça önemlidir. Ülkemizde herkesin bir vatandaşlık numarası vardır ve artık bir çok işlem bu numara üzerinden gerçekleştirilmektedir. İşlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir çok kurum ise bu numara üzerinden işlemleri gerçekleştirmektedir. Bankaların ürünlerinden yararlanmak istediğimizde bankalar bizlerden vatandaşlık numaramızı yani T.C. kimlik numaramızı istemektedir. T.C. kimlik numaramız ile hakkımızda bir çok bilgiye ulaşabilmektedirler. Başvuruların yanı sıra bankacılık işlemlerimizi gerçekleştirmek için internet bankacı girişlerinde de vatandaşlık numarasına ihtiyacımız olmaktadır.

Sadece bankalar değil hastanelere gittiğimizde de T.C. kimlik numaramız ile kayıtlar yapılmakta ve sonrasında muayeneler gerçekleştirilmektedir. T.C. kimlik numaramızdan bizim hangi sağlık sigortasına sahip olduğumuzu ve önceden hangi muayeneleri yaptırdığımızı öğrenebilmektedirler.

Vergi numarası olarak da vatandaşlık numaramız kullanılmaktadır. Noterlerde alış ve satışlarda kesinlikle T.C. kimlik no bilgileri olmaksızın işlemler gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenle eğer vatandaşlık numaranızı bilmiyorsanız kesinlikle öğrenmelisiniz. Ayrıca kimliğinizde vatandaşlık numaranız yoksa kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek nüfus cüzdanınızı değiştirme imkanınız vardır. Yeni nüfus cüzdanınızda T.C. kimlik no bulunacaktır.

T.C. kimlik no sorgulama işlemini gerçekleştirmek için: tıklayınız

T.C. kimlik no doğrulama işlemini gerçekleştirmek için: tıklayınız

Açılan sayfada bazı bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. Bütün bilgileri girdikten sonra sorgula butonuna tıkladığınızda sizlere ait olan T.C. kimlik no bilgileri sunulacaktır.
Etiketler: , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)