Trafik cezası ışıklı levhalarTrafik cezası ışıklı levhalar

Trafik cezaları hakkında bilgilendirme son yıllarda giderek artıyor . Bu konu hakkında ceza yememek isteyen sürücülerin karayolların araçları ile seyir halinde dikkat etmesi gereken birçok husus bulunuyor. Karayollarında geçen bu kuralların asıl amacı insanların huzur ve güven içine seyahatlerini gerçekleştirmelerini sağlamak . İşte sizlere bu konuda son derece önemli olan bilgileri aktarmaya devam edelim. Özellikle trafik cezası olarak artık mobese kameralarının hayatımızda yerinin giderek artması trafikte daha dikkatli davranmamıza neden oluyor.

Gelişen teknoloji karşısında mobeselerin giderek yaygınlaştığını düşündüğümüz zaman ceza yememek için kuralların artık hepsini bilmek bize düşüyor. Bu yüzden trafik cezaları konusunda sizlere detaylı bilgiler sunmaya devam edelim.

Bugün sizlere Polisin , ışıkların ve levhaların bulunmadığı yollarda geçiş üstünlüğü kimin olduğuna dair bilgiler sunacağız. Genellikle hayatımızda artık trafik ışıkları, trafik polisleri ve levhaların olmadığı yerlerin kalmadığı gerçeği var ancak böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığımız zaman geçiş üstünlüğü kuralları karayolları kanunda açıkça belirtilmiş ve sürücüleri bu konuda dikkatli olmaları söylenmiş.

Yukarda saydığım unsurlardan hiç birinin bulunmadığı yolda öncelikle geçiş üstünlüğü kanunda belirtildiği gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara verilmek zorundadır. Örnek ambulans , itfaiye vs. gibi. Tramvay hattına çıkacak olan sürücüler gelen tramvaya , tramvay hattının bulunduğu güzergaha çıkacak olan sürücüler o yoldan geçen araçlara ana yolda seyir eden araçlarının bulunduğu yola çıkacak olan araçlar ana yoldan gelen araçlara , yan yoldan ana yola çıkacak olan araçlar ana yolda seyir halinde bulunan araçlara yol vermek zorundadır. Bu saydığımız durumlarda aksini yaoan sürücülere 88 TL para cezası ve 20 ceza puanı verilmektedir. Bu tür cezalar ile karşı karşıya kalmamak için tek yapmanız gereken yukarda saydığımız üstünlüklere dikkat etmek olacaktır.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)