Trafik cezası Kavşak İhlaliTrafik cezası Kavşak İhlali

Trafik cezaları konusunda artan cezalar artık can sıkmaya giderek devam ediyor. Aslında bu cezaları yememizin tek nedeni ehliyet almak için gittiğimiz sürücü kurslarında öğrendiğimiz kuralları hemen unutmak oluyor. Trafik cezalarının bu kadar çabuk unutulması bizlere sonuçları son derece kötü sonuçlar doğuracak olaylar meydana getiriyor. İşte bu konuda sizlere yardımcı olmak için unutulan birçok trafik cezasını hatırlatmaya çalışıyoruz.

Ülkemizde araç sayınsın giderek artması beraberinde bizlere birçok sorun getiriyor. Bu sorunların başında gelen en önemli neden ise trafik kurallarını çiğnemek . Trafik kurallarının hayatımızda olmasının nedeni sürücülere eziyet etmek değil tam aksine ortaya çıkabilecek kötü sonuçları en aza indirgemek. İşte bu konuda bugün sizlere unutulan bir trafik cezası olan kural hakkında detaylı açıklama yapacağız.

Hayatımızda artık trafik giderek en büyük sorun oluyor. İşte bu büyük sorunlardan biriside son derece basit olan bir kuralı uygulamayarak trafik cezası ile karşı karşıya kalmak oluyor.

Trafik ışıkları sürücülerin daha rahat araçlarını sürmeleri ve trafik karmaşasını ortadan kaldırmak için vardır. Ancak bazı durumlarda sürücülerin bu trafik ışıklarının aksine hareket sergilemeleri gerekmektedir. Bu durumda kalmanız durumunda size trafik ışıklarına bazen uymamanız gerek kuralı anlatalım. Bir trafik ışığının size geçiş üstünlüğü sağladı durumda eğer sürücü trafik akışı engelleyecek bir durumda yoluna seyir etmeye devam eder ve bulunan cep veya kavşağa girmezse bu durumun tespit edilmesi durumunda sürücü 88 TL trafik cezası ile karşı karşıya kalacaktır. Trafik işaretleri size geçiş üstünlüğü verse bile trafik akışını bozmamak için tek yapmanız gereken en yakın kavşağa girmek. Aksi halde yediğiniz trafik cezasının yanında ceza puanı da ile de karşı karşıya kalacaksınız.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)