Trafik cezası KavşakTrafik cezası Kavşak

Trafik cezalarının artarak hayatımıza girdiği günlerde son derece dikkatli olmak sürücülerin üstüne düşen en büyük görevlerin başında geliyor. İşte can sıkıcı bu cezaları yememek için tek yapmanız gereken trafik kurallarının gerektirdiği gibi kurallara uymak olacaktır. Bu konuda bugün sizlerin pekte dikkat edilmeyen bir trafik cezası hakkında bilgi vermek istedik. Çünkü yeni yılla birlikte artan trafik cezası miktarları birçok vatandaşımızın zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Çoğu zaman hiç dikkat etmediğimiz aklımızın ucuna gelemeyen bu konu yüzünden ceza yediğimizi düşündüğümüz zaman sizlere bu konuda verme gereksinimi hissettik.

Aracınız ile seyir halinde yolunuza devam ederken birçok sürücü özelliklere kavşaklara girdiğinde asıl yapılması gerekeni yapmıyor ve bu konuda 88 TL ceza yiyor. Aslında bu kadar basit olan bir cezayı yemek çoğu zaman sürücülerin canının sıkılmasına neden olabiliyor.

Örnek verecek olursak bu ceza türü hakkında daha detaylı bir açıklama yaparız.Genelde trafik cezalarının yer aldığı kanunlarda ceza türlerinin açıklamaları kafa karıştıran cinsten olduğu için sizlere örnek ile anlatalım istedik.

Aracınız ile seyir halinde yolunuza devam ederken yaklaştığınız bir kavşakta tek yapmanız kurallara uygun hareket etmek. Ancak bu konuda birçok sürücü bu kurallara uymadığı için ceza yemek zorunda kalıyor. İşte kavşaklara yaklaştığınız andan itibaren bu cezayı yemek istemeyen sürücülerin tek yapması gereken yavaşlayarak döneceği yöne sinyalini vermek ilk iş olacaktır. Kavşağa giren sürücü için ilk öncelik döneceği yönde bulunan geçiş üstünlüğü olan araçlara yol vermek olacaktır. Bu konuda bu kadar basit olan bu hareketi yapmadığımız zaman 88 TL ceza ile karşı karşıya kalıyoruz. 15 gün içinde ödenen bu cezanın bedeli 66 TL’ye düşüyor ancak 20 ceza puanı yemekten kurtulamıyoruz.
Etiketler:

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)