TRAFİK CEZASI PEŞİN ÖDEMETRAFİK CEZASI PEŞİN ÖDEME

Trafik cezaları trafikte bulunan sürücülerin ya da trafikte aracı bulunan araç sahiplerinin her an için karşılaşabileceği bir yaptırım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilhassa her gün saatlerce trafikte olan ticari araç sürücüleri ve sahipleri o kadar cezalara muhatap olmaktaki bu cezaların çokluğu ticari araç sahiplerinin bir gider unsuru haline gelmektedir.

Bazı günler karşılaşmış oldukları trafik cezaları o günkü kazancını alıp götürmekte hatta bazen birkaç günlük kazancını alıp götürmektedir. Bu sebeple her gün trafikte bulunan araç sahiplerinin, bir maliyet unsuru olarak görmüş oldukları bu trafik para cezalarını trafik cezası peşin ödeme yapmaları halinde indirimden yararlanırlar.

Trafik para cezasının kesildiği anda gerekse kendilerine kesilen trafik para cezasının ellerine ulaşmasından sonra belirli bir sürede trafik cezası peşin ödeme yapmaları halinde bu cezaların 3/1 i kalkmakta ve bu şekilde trafikte bulunan sürücüler ve araç sahipleri muhatap oldukları bu trafik para cezasını peşin ödemeleri sonucunda daha az maliyete katlanmış olmaktadırlar.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)