ZABITA CEZASI SORGULAMAZABITA CEZASI SORGULAMA

Zabıta yerel yönetime bağlı görev yapmakta olan ve aslı amacı bölgedeki asayişi sağlamak olan devlet görevlisidir.

Esnafın denetlenmesi park, bahçe gibi halka acık alanlarda gerçek insanlara gerek çevreye verilen zararın kontrol altında tutulmasına yönelik hizmet eden zabıta, kuralları ihlal eden vatandaşları uyararak ya da idari para cezası ile cezalandırarak düzeni korumaya hizmet etmektedir.

Zabıta tarafından kesilmiş idari para cezanız var ise zabıta ceza sorgulama işlemi ile bu yönde araştırma yapabilir. Cezanızın son ödeme günü hakkında bilgi alabilir ya da geciken cezanıza ne kadar faiz uygulandığını araştırabilirsiniz.

Zabıta ceza sorgulama işlemi için aşağıda vereceğimiz link üzerinden de sorgulama yapmak mümkündür.

Bunun için linki tıklamak ve açılan sayfa üzerinde belirtilen boşlulara istenilen bilgileri kodlamak ve sorgula tuşuna basmak yeterlidir.

ZABITA CEZASI SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz (Üye olmadan yorum yazabilirsiniz.)

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Ferda dedi ki:

    8 ay öncesine ait yüksek sesden ceza ulaştı elime Fethiye gibi turizm bölgesi olan herkesin bırakın Uükdrk sesle müzik dinlemeyi arabaları bağırtarak yılda gezen bir sürü keyfe düşkün vatanlarımıza ceza yapılmazken bana nasıl ceza geliyor anlamış değilim ayrıca yüksek sesle müzik dinlemenin cezası 119 tl olarak yazan trafik memurları hangi hakla zabıta 220 tl yazıyor anlamış değilim birde bu cezayı araç sahibine ulaşmadan nasıl oluyorda mahkeme kurup Ercümen kararlarıyla beni yargılayabilecek bir sisteminiz var aracımda ses sistemi bile yokken bu cezayı yazmak Fethiye belediyesine yakışmadığı gibi çalışanların keyfine göre ceza yazdıkları ap açık ortadadır benim gibi mağdur tüm arkadaşlarla mahkeme yoluna gitmeye hazırlanıyorum